OŠ Dolž letos praznuje 100-letnico. Do šolskega leta 1959/1960 je delovala samostojno, potem pa je postala podružnična šola OŠ Stopiče. Danes so pod njenim okriljem poleg dveh oddelkov vrtca še štirje razredi – torej od 1. do 4., vendar gre za dva kombinirana razreda.

Kako se je šolstvo na Dolžu skozi desetletja razvijalo, kakšen odnos ima šola do kraja in kako odprta je v projektnem sodelovanju z drugimi šolami, kakšna je specifika dela na podružnični šoli in katera je specifična problematika podružničnih šol – o vsem tem v oddaji »S Krko naokoli«.

V studiu smo namreč gostili ravnateljico OŠ Stopiče mag. Matejo Andrejčič, ki nam je predstavila tudi, kakšno je bilo generacijsko nihanje števila otrok, kako posebno je delo učiteljev na podružnični šoli in kaj pripravljajo v počastitev 100-letnice šolstva na Dolžu.

Podrobneje o vsem v oddaji »S Krko naokoli«, ki jo je pripravila in uredila Renata Mikec.

Oddaja “S Krko naokoli”, 09.10.2019

100 let šolstva na Dolžu