Dragi učenci, spoštovani starši !

Veseli smo, da pouk v novem šolskem letu lahko začnemo v šolskih prostorih. Vsak po svojih močeh in z vašo pomočjo se bomo potrudili, da tako tudi ostane. Do preklica bomo izvajali pouk po modelu B, kar pomeni vsak oddelek v svoji matični učilnici, menjajo se le učitelji.

Šolska vrata bomo odprli

v torek, 1. septembra 2020.

Učenci predmetne stopnje:

• ob 7.30 uri vas bodo na ploščadi pred šolo pričakali razredniki / razredničarke in vas pospremili v matične učilnice.
  • z razrednikom / razredničarko boste preživeli 5 šolskih ur, šolski avtobusi vas bodo odpeljali domov po 5. šolski uri, ob 11.40.

Učenci razredne stopnje:

• ob 8.15 uri vas bodo na ploščadi pred šolo pričakale razredničarke in vas pospremil v matične učilnice.
  • z razredničarko boste preživeli 5 šolskih ur, šolski avtobusi vas bodo odpeljali domov po 5. šolski uri, ob 12.40. Za učence iz Hrušice bo možen razvoz s šolskim kombijem ob isti uri.
  • jutranje varstvo in podaljšano bivanje prvi šolski dan ne bo organizirano.

Prvošolce v spremstvu staršev na matični šoli v Športni dvorani pričakujemo ob 9.00 uri brez šolske torbice.

OBVESTILA ZA UČENCE 2. – 9. r

• Učenci bodo imeli prvi šolski dan 5 ur pouka (razdelitev urnikov, navodila, hišni red, šolska pravila, prevozi, prometna varnost, seznami ID idr.)
  • Šolski prevoz bo 1. šolski dan organiziran po zgoraj zapisanem, od 2. septembra dalje pa po ustaljenem voznem redu, objavljenem v Publikaciji OŠ Stopiče.
  • V želji, da obvarujemo vaše in naše zdravje, vas lepo naprošamo, da dosledno upoštevate predvidene ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe s CORONA virusom, ki veljajo na avtobusu, v šolskem kombiju, v šolskih prostorih in zunaj šole (zaščitna maska, higiena rok, kašlja, ne zadržujemo se v skupnih prostorih, ne mešamo se med skupinami).
  • Za šolsko malico bo poskrbljeno, kosila 1. šolski dan bodo organizirana le za prijavljene učence razredne stopnje.
  • Učenci v šolo prinesejo mapo, beležko, copate, peresnico in zvezek. Prvi dan bodo prevzeli tudi vse učbenike iz učbeniškega sklad

Posebno obvestilo z dnem 27.8.2020:

Način izvajanja javnega linijskega prevoza potnikov sledi modelom izvajanja pouka v osnovnih in srednjih šolah. V primeru modela B se javni linijski prevoz izvaja po osnovnih priporočilih NIJZ :

POLNA ZASEDENOST SEDIŠČ v medkrajevnih avtobusih, OBVEZNA UPORABA ZAŠČITNIH MASK ZA VOZNIKA IN VSE POTNIKE, UPORABA RAZKUŽIL ZA ROKE, zračenje in redno čiščenje vozil, UPOŠTEVANJE HIGIENE KAŠLJA, razkuževanje vozil…. Ta režim velja, dokler velja za področje izobraževanja model B – vsi v šolah pod določenimi zaščitnimi ukrepi.

OBVESTILA ZA PRVOŠOLCE IN NJIHOVE STARŠE

Starši pripeljete prvošolce v šolo ob 9.00.

• Zbrali se boste v šolski športni dvorani, kjer boste spoznali učitelje, ki bodo v tem šolskem letu poučevali vaše otroke, ter dobili osnovne informacije in navodila.
  • Za malico prvošolcev bo poskrbljeno.
  • Prosimo, da upoštevate ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe s CORONA virusom (razmik, starši zaščitne maske).
  • V šoli boste ostali do 11.00 ure, ko boste odpeljali domov tudi svoje otroke.
  • S poukom prvošolčki pričnejo v sredo, 2. 9. 2020, ob 8.20 uri. Ta dan prinesete v šolo šolsko torbico in potrebščine.

Vljudno prosimo, da starši v šolo ne vstopate, razen po predhodnem dogovoru z učitelji in ob obvezni uporabi zaščitne maske.