Spoštovani učenci in starši,

obveščamo vas, da bo v tednu od 9. do 13. novembra 2020 vzgojno-izobraževalno delo potekalo NA DALJAVO.

Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je 5. novembra 2020 podpisala sklep, da se bo zaradi še vedno zelo resne epidemiološke situacije in izvajanja ukrepov za preprečitev širjenja virusa COVID – 19,  v naslednjem tednu vzgojno izobraževalno delo v šolah za vse učence izvajalo na daljavo.

Izobraževanje na daljavo bo na naši šoli potekalo preko  spletnih učilnic google. Povezava je možna preko spletne strani šole, zavihek učenci, spletne učilnice ali e- pošte, aplikacija učilnice.

Mag. Mateja Andrejčič, ravnateljica

POZIV UČENCEM Z BIVALIŠČEM V MESTNI OBČINI NOVO MESTO ZA PRIJAVO NA BREZPLAČNI TOPLI OBROK

Mestna občina Novo mesto na podlagi dopisa Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport št. 6030-1/2020/8, z dne 4. 11. 2020, poziva učence, ki se izobražujejo na daljavo in potrebujejo brezplačen topli obrok, da oddajo prijavo za prevzem toplega obroka na osnovni šoli, ki jo obiskujejo.

Prijave naj učenci sporočijo šoli po e-pošti do ponedeljka, 9. 11. 2020, do 9. ure. Šole podatke o številu učencev, ki želijo topli obrok, isti dan sporočijo MO Novo mesto do 10. ure.

Brezplačen topli obrok pripada učencem, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ali odločbi za priznanje pravice do subvencije malice ali kosila ne presega 382,82 EUR (3. dohodkovni razred otroškega dodatka). Brezplačen obrok pripada tudi učencem, ki so nameščeni v rejniško družino. Šola za vsakega učenca upravičenost do toplega obroka preveri v CEUVIZ.

Učenci, ki izpolnjujejo zgoraj naveden kriterij za dodelitev brezplačnega toplega obroka, bodo od torka, 10. 11. 2020, topel obrok osebno prevzeli na eni od osnovnih šol v mestu, s katero se bo MO Novo mesto dogovorila za pripravo toplega obroka. Izbor šole je odvisen od števila prijav.