Dragi učenci in učenke.

Zaradi slabe epidemiološke slike, se šolanje na daljavo nadaljuje.

Verjamem, da je učenje na daljavo drugačno, kot ste ga vajeni. Učitelji sedaj del šolskih ur izpeljejo preko video srečanj. Svetujem vam, da se jih redno udeležujete. Tako imate priložnost slišati učiteljevo razlago, postaviti kakšno vprašanje. Učitelji učna gradiva objavljajo tudi v spletnih učilnicah ali pa jih staršem pošiljajo na e-naslove. Pomembno je, da redno pregledujete poslana gradiva in si naredite načrt dela za vsak dan. Sproti rešujte naloge in sporočite učiteljem, če je količina snovi, jasnost navodil ipd. primerna.

Doma imate več možnosti, da delo za šolo prilagodite svojemu ritmu. Vendar bodite pozorni, potrebno si je vzpostaviti rutino dela. Včasih se je težko pripraviti k učnemu delu, zato si je dobro pripraviti urnik.

Če imate težave z organizacijo časa in dela na daljavo, potrebujete dodatno pomoč ali zgolj pogovor – mi sporočite.

Skupaj bomo poiskali rešitev.

Vaša svetovalna delavka Marijanca