Na Zemlji živi več kot sedem milijard ljudi. Več kot milijarda jih vsak dan trpi lakoto, čeprav se na svetu pridela dovolj hrane za vse. V Sloveniji se med odpadki znajde velika količina živil, ki so nedotaknjena ali s še nepretečenim rokom uporabe. Večkrat pa se tudi zgodi, da v šolskih koših konča veliko preveč hrušk, jabolk, kruha in druge hrane, v katero so otroci ugriznili samo enkrat, potem pa so jo brez slabe vesti vrgli v koš za smeti. Ker HRANA NI IN NE SME BITI ODPADEK, vas vabimo, da 24. 4. 2021 skupaj z nami obeležite prvi SLOVENSKI DAN BREZ ZAVRŽENE HRANE. Otrokom želimo približati problematiko zavržene hrane in nanjo opozoriti širšo javnost. S tem namenom v oddelku Miške že drugo leto izvajamo projekt HRANA NI ZA TJAVENDAN ter skupaj z otroki prispevamo k zmanjševanju odpadkov. V letošnjem letu smo za večje ozaveščanje posneli tudi promocijski oglas, katerega si lahko ogledate TUKAJ.

#ekosola #lidlslovenija #HranaNiZaTjavendan

Za več informacij si lahko ogledate spletno stran http://www.danbrezzavrzenehrane.si

PRIDRUŽI SE TUDI TI!

Zapisala: Maja Klobučar