Pri Vevericah in Sovicah smo se v četrtek, 14. 4. 2022, razveselili prijetnega pasjega obiska.  Iz prostovoljnega društva Tačke pomagačke sta nas obiskala kuža Winer in njegova vodnica ga. Marinka Srebrnjak. Winerjevo poslanstvo je terapija s pomočjo psov. Pomaga bolnim ljudem in ljudem s posebnimi potrebami ter tudi otrokom, da premagajo svoj strah pred psi.

Gospa Marinka nam je predstavila, kako moramo za kužke skrbeti. Otroci so kužka božali, ga objemali, krtačili in na koncu se je Winer z nami igral s slikovnimi kartami. Kuža je s svojo prisotnostjo otroke motiviral in pomagal poiskati prvi glas. Otroci so tako občutili veselje in radost, ki ga štirinožni prijatelji prinašajo v naša življenja.

Ge. Marinki in njenemu Winerju se iskreno zahvaljujemo za njun obisk.

Nekaj foto utrinkov si lahko ogledate tukaj .

Otroci iz oddelka Sovice z Darjo, Vilmo in Mojco.