V Sloveniji zavržemo povprečno od 15 do 20 kg oblačil na prebivalca letno. Z izmenjavo dajemo našim oblačilom priložnost, da se vrnejo v ponovno uporabo, hkrati pripomoremo k čistejšemu okolju, se zabavamo in še privarčujemo.

Na celotni šoli obravnavamo odgovorno ravnanje z rabljenimi oblačili po načelih: zmanjšaj – ponovno uporabi – recikliraj. Projekt NE ZAVRZI OBLEK, OHRANI PLANET spodbuja ločeno zbiranje odpadnih oblačil, njihovo izmenjavo, podarjanje, popravila, predelavo in ponovno uporabo. Prispeva, da odslužena oblačila ne končajo na odlagališču odpadkov.

KAJ LAHKO STORIMO?

V mesecu decembru bomo na šoli organizirali izmenjevalnico rabljenih oblačil. Učenci lahko od doma prinesejo čista in ohranjena oblačila; takšna, kot bi jih tudi sami želeli obleči. Vsak prinese največ 5 kosov oblačil (NE NOSIMO perila, nogavic in obutve).

Oblačila bomo zbirali od 21. 11. do 2. 12. 2022:

• učenci od 1. do 5. razreda oblačila oddajo razrednikom v svojih razredih;
  • učenci od 6. do 9. razreda oblačila prinesejo v učilnico 1. a razreda.

IZMENJEVALNICA BO POTEKALA 8. 12. 2022  V ČASU OD 12.30 DO 18.00.

VELJA PRAVILO – KOLIKOR PRINESEŠ, TOLIKO LAHKO ODNESEŠ.

Oblačila, ki bodo ostala, bomo podarili lokalni dobrodelni organizaciji.