April je mesec mnogih dejavnosti. 2. april je Mednarodni dan knjig za otroke, 23. april je Svetovni dan knjige in avtorskih pravic, na naši šoli pa je april tudi mesec, ko zaključimo z bralno značko.

Kot vsako leto, smo na zaključek bralne značke tudi letos povabili gosta. V četrtek, 20. aprila nas je obiskala pesnica in pisateljica Cvetko Sokolov.

Učenci so o njej marsikaj izvedeli že pred njenim obiskom: reševali so njene uganke, brali njene pesmi, poslušali odlomke njenih knjig, reševali knjižnično uganko, marsikdo pa je prebral katero njenih knjig. Zato je bilo pričakovanje še večje.

Srečanje s pisateljico je bilo zanimivo. Povedala nam je veliko o svojem življenju in delu, predvsem o tem, kako poteka ustvarjanje, kje dobi navdih in s kakšnimi težavami se pri tem sooča. Tudi učenci so bili vedoželjni in ji postavili kar nekaj vprašanj.

Nekaj utrinkov dogodka si lahko pogledate v albumu.

Naj bo branje užitek!