Dan se je pričel ob 7.uri, čeprav so nekateri učenci dan pričeli že prej, saj se prične daniti že pred šesto uro. 😁

Po jutranji toaleti in pospravljanju sob ( fotografije ) smo odšli na zajtrk, po zajtrku pa smo pisali tekmovanje Računanje je igra ( dokazi ). Zelo se je poznalo, da ta teden nimamo »pravega« pouka, saj so bili možgančki kar malo uspavani. Tudi na seštevanje in odštevanje smo pozabili, kaj šele na poštevanko ali karkoli drugega. Kot da bi bilo že konec šolskega leta. 😉

No, potem pa smo pričeli z dejavnostmi- in čeprav je zunaj pričelo deževati, se nismo dali motiti.

Pričeli smo z utrjevanjem matematičnih vsebin. Učenci so ocenjevali in primerjali dolžine, obsege, prostornine raznih stvari. Ponovili ali spoznali so obseg in ploščino pravokotnika in kvadrata. Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj.

Potem pa smo se urili v postavljanju in pribijanju deščic in letvic na leseno ploščo. Učenci so ponovili pravilno zabijanje in puljenje žebljev. Nato so na veliko leseno desko z žeblji pritrdili večje število deščic, po katerih se je kroglica odkotalila od začetka do cilja. Pri delu so bili učenci zelo zavzeti, z jezičkom med zobmi so se trudili in ugotavljali, kako narediti pot kroglice, da se ne zatakne in da lahko pride od starta do cilja, ne da bi padla ali se zataknila. Ob končnem preizkusu smo zaploskali vsem, ki jim je to uspelo. In uspelo je vsem!! ( dokaz )

Po izredno dooooobrem kosilu (tisti, ki v šoli nikoli ne pridejo po »repete«, so pojedli toliko, da smo učiteljice mislile, da to niso isti otroci), saj smo jedli juho, svinjsko pečenko in njoke ter solato, smo malo ponovili tudi angleščino. Priporočamo, da jo ponovite z njimi tudi malo doma. 😁😊😀

Popoldne pa smo brali zemljevid. Še dobro, da je Cerkno majhno mesto z zelo malo prometa, saj če bi bili v Ljubljani, morda ne bi pripeljali vseh otrok domov. 😁 Ampak nam je uspelo in vsi so se srečno vrnili v dom. (nekaj dokazov )

Po malici se nam je energija vrnila in znova smo se podali na delo. Vsak je izdelal svoj helikopter. Malo so nam ponagajale škarje, malo lepilo, ampak izdelki so nam uspeli. Kako so nam uspeli, pa smo videli, ko smo jih preizkusili. Prepričajte se tudi sami tukajle

Večer smo zaključili še s pohodom v bližnji gozd, kjer smo nalomili palice za peko jabolk, nabrali dračje in se z vsem tem vrnili na ploščad ob domu. Zakurili smo taborni ogenj, zapeli nekaj pesmi, si spekli jabolka in se skupaj poveselili.

Dan se je končal, vsi smo utrujeni, ampak polni vtisov in srečni zaradi novih prijateljstev. Kako smo se imeli, pa si oglejte tukaj

Lahko noč vam želimo

učiteljice Simona, Nina, Mojca