Učenci, ki vseh devet let opravijo bralno značko, prejmejo častni naziv ZLATA BRALKA oz. ZLATI BRALEC. Le-ti so povabljeni v Kulturni center na prireditev, kjer v dar prejmejo tudi knjigo.

Knjižna zbirka Zlata bralka, zlati bralec je najdlje trajajoča vseslovenska knjižna darilna akcija, ki devetošolce razveseljuje že 20 let. Knjige iz zbirke prejmejo devetošolci, ki vseh devet let berejo za Bralno značko.

Letos so devetošolci prejeli knjigo 50 abstraktnih izumov. Kako razumeti svet dr. Tine Bilban z ilustracijami Ivana Mitrevskega.

»Knjiga govori o abstraktnih izumih, ki smo si jih izmislili, da lahko raziskujemo, obvladujemo in opisujemo svet. Z njihovim pomenom se v vsakdanjem življenju le redko ukvarjamo, so pa ključni za naše razumevanje sveta. Zato sem skušala v knjigi čim bolj enostavno razložiti njihov razvoj in pomen v različnih kontekstih,« je o knjigi povedala dr. Tina Bilban, avtorica knjige, ki deluje na presečišču literature, filozofije in znanosti.

Letošnjim zlatim bralkam in bralcem iskreno čestitamo!