V tem šolskem letu bo na naši šoli delovala ID Pohodništvo, v katero so vključeni učenci 4., 5., in 6. razredov. V petek, 15. 9. 2023 smo imeli prvo srečanje z uvodnim sestankom in že prvi pohod po poteh grofa Paradeiserja (smer Stopiče- Verdun- Veliki Orehek- Gornja Težka Voda- Doljna Težka Voda- Stopiče). Med pohodom nas je g. Toni Brulc seznanil tudi z zgodovinskim delom Podgorja, g. Tone Murgelj pa nam je predstavil Planinsko društvo Novo mesto ter osnove prvih pohodniških korakov, vključno z opremo in pripravo na pohod.

Prvi pohod z 33 pohodniki je popolnoma uspel, saj smo 11 km prehodili brez težav in veliko dobre volje. Se že veselimo naslednje ture, pohoda na Gorjance.

Stopiče, 18. 9. 2023                                                                                                                                               Mentorica Brigita Prus