Vsako leto 26. septembra po vsej Evropi praznujemo Evropski dan jezikov, ki ga je Svet Evrope prvič razglasil v evropskem letu jezikov leta 2001.

Ta dan je namenjen osveščanju o bogati kulturni in jezikovni različnosti v Evropi ter o pomenu učenja jezikov za utrjevanje evropskih načel strpnosti in medsebojnega razumevanja. Evropska komisija s svojo jezikovno politiko spodbuja večjezičnost in se zavzema za to, da bi vsak državljan EU poleg maternega znal vsaj dva tuja jezika.

Evropski dan jezikov smo obeležili tudi na naši šoli in obeh podružnicah in sicer z učenci 4. in 5. razredov ter v kombiniranih oddelkih 3. + 4. razred.

Učenci so razmislili o besedah, ki so jim všeč oz. jim nekaj pomenijo, nato pa so te besede s pomočjo slovarjev poiskali v različnih tujih jezikih. Besede so zapisali na pero, katere smo nato razstavili v jedilnici šole.

V knjižnici je nastala tudi manjša razstava, ki so jo pripravili učenci knjižničarskega krožka.

Več fotografij si lahko ogledate v albumu.